AUTOMATICKÝ VÝSEKOVÝ STROJ WOOK IL S DVOJČINNÝM VYLAMOVÁNÍM


Plně automatický výsekový stroj WOOK IL s předstohovačem a vykládacím pásem
Plně automatický výsekový stroj WOOK IL s předstohovačem a vykládacím pásem

Výsekové stroje WOOK IL patří k nejlepším strojům ve své třídě. Vyznačují se zejména velkou robustností konstrukce, která zajišťuje klidný a bezrázový chod stroje. Stroj je konstruován tak aby splňoval nejnáročnější požadavky které jsou spojené s typem žádaných prací. Velkou výhodou je velká variabilita stroje ve všech formátech, možnost jemného doladění všech funkčních prvků, které zajišťují správnou polohu výseku, další výhodou je robustnost chapačů nebo dotlačování vodících řetězů při do správné polohy a tím jsou maximálně vymezeny možné nepřesnosti stroje. Ovládání je provedeno pomocí dotykového displeje, kde jsou zároveň zobrazeny všechny provozní informace o stroji a o právě prováděné zakázce. Stroj je vybaven vykřivovatelnými čelními náložkami s kontrolou dotlačení archů.

Stroj WOOK IL byl konstruován na již ověřeném základu strojů vyráběných v posledních 20 ti letech. Výs. automat je vybaven zařízením na dvojčinné vylamování vysekávaných produktů s odtržením čelní hrany. Stroj je velmi flexibilní a je na něm možné provádět jak klasický výsek – vykládání, tak i výsek-vylamování-vykládání. Stroj je vybaven systémem nonstop nakládání i vykládání pro zkrácení a minimalizaci ztrátových časů. WOOK IL je plně automatický stroj s nejmodernějším řídícím programem, který velmi usnadňuje a zjednodušuje práci obsluze stroje. Ke stroji je také možné dodat systém nonstop nakladače s předstohováním a nebo nonstop vykládání s výstupem na pás, resp. válečkovou dráhu.

Stroje WOOK IL jsou korejské výrobky. Stroje se vyrábějí v několika modelových variantách a to: bez nakladače a bez vylamování, bez nakladače s vylamováním, s nakladačem i vylamováním. Navíc vylamování je možné dodat jednočinné nebo dvojčinné. Dvojčinným vylamováním je myšleno to, že stroj při práci vylomí i záchytovou hranu od výrobku.

Plně automatický výsekový stroj WOOK IL

Stroje vybavené nakladačem mají horní nakládání na stoh v nakladači a odebírán je spodní arch. Stroje jsou také vybaveny monitorem, který pomocí kamery umožňuje kontrolovat správnost chodu vylamovací jednotky i vykladače z místa obsluhy stroje, tedy od nakladače. Chod stroje je řízen z dotykového displeje na kterém jsou zároveň zobrazeny všechny případné poruchy nebo aktuální stav stroje.

Maximální rychlost stroje s automatickým nakládáním je 3600 archů za hodinu. Ve stroji je instalovaný tvrdý výsekový plech o tvrdosti 54 HRC. Se strojem je dodáváno několik upínacích rámů na výsekové nástroje. Množství se liší dle provedení od 6 kusů (WNTS) až do 12 kusů (WNTS-SSF).
Automatický nakladač u modelů WNTS- SSF je možno jednoduše od stroje odpojit a použít tak stroj jako stroj s ručním nakládáním. Stroj je vybaven pravou i levou boční nakládací známkou (elektrické ovládání). Nastavení výsekového tlaku je ručně. Všechny modely jsou vybaveny pneumatickou spojkou.
Stroj je možno vybavit za příplatek také nonstop vykladačem spojeným s počítačem archů v dávce.
Automatické výsekové stroje WOOK IL jsou instalované například v : Holandsku, Belgii, Finsku, Francii, Španělsku, Německu, VB, Rusku, Japonsku.
Celý stroj je vybaven CE certifikátem, který je vydán na bezpečnost práce obsluhy stroje. Všechny pohyblivé části jsou zakryty. Každý kryt, okno a nebo dvířka jsou zajištěny senzory, které zabrání obsluze manipulovat s pohybovými částmi za chodu stroje.

Automatický výsekový stroj WOOK IL ve standardním provedení s aut.nakladačem
Automatický výsekový stroj WOOK IL ve standardním provedení s aut.nakladačem

Nakládání
Stroj je možné dodat jak s plně automatickým nakladačem, tak i s možností ručního nakladače.
Automatický nakladač je vybaven spodním odebíráním materiálu (odebírání spodního archu) a bočním srovnáváním nakládaných archů. Automatický nakladač je možno dovybavit předstohovacím zařízením, které usnadňuje obsluze dokládání archů do nakladače.
Pokud je stroj vybaven pouze ručním nakladačem, tak obsluha ručně dotlačuje archy na boční a čelní dorazy. Stoh je zvedán dle potřeb obsluhy motoricky.
Stroj je vybaven speciálním zachytávacím systémem – chapači. Chapače jsou jehlice na než je arch v záchytové hraně nasazen a je veden celým strojem až do vykladače.
V oblasti nakládání může být stroj vybaven monitorem, kde obsluha sleduje práci stroje ve vylamovací a vykládací jednotce.

Výseková jednotka
Stroj WOOK IL je vybaven výsekovou jednotkou s otočným systémem upínání výsekové raznice.
Raznice je upnuta v upínacím rámu, který je možné ze stroje vysunout a umožnit tak jednoduché a rychlé upnutí výsekového nástroje. Výsekový plech je také možné vysunout ze stroje pokud je nutno dělat spodní přípravu na výsek.
Upínací rám výs.nástroje i výsekový plech jsou upnuty a vycentrovány spec. Upínacím zařízením, které zaručí že plech i nástroj jsou vždy ve stejné poloze jako před vyjmutím ze stroje.

Vylamovací jednotka
Stroj WOK IL je vybaven již v základním provedení dvojčinnou vylamovací jednotkou. Odpad je dopravován do kontejneru nebo pomocí pásu do centrálního odpadového hospodářství.
Vylamovací jednotka má horní i spodní přípravu a pomocí výsuvného rámu je možné velmi snadno a rychle vyměnit vylamovací nástroje dle potřeby.

Vykládací jednotka
Je vytvořena srovnávacím nonstop zařízením vykládaných archů. V základním provedení je hotový produkt dopraven a stohován na běžné palety.
Jako doplňkové zařízení je k vykladači možno dodat dopravníkový pás jenž vykládá průběžně hotové produkty ve zvolených dávkách. K vykládacímu pásu je možné dodat také válečkovou dráhu pro snazší transport materiálu k dalšímu zpracování (např. páskování, balení).
Součástí vykladače je také zařízení na odstranění záchytové hrany. Odpad je pak pomocí pásu dopraven do kontejneru nebo na další dopravníkový pás. Součástí je také kontrola správného vyložení archů na paletu, resp. Kontrola zda arch nepřejel mimo vykládací jednotku.

nakládání nakládání výseková jednotka
nakládání nakládání výseková jednotka
vylamovací jednotka vykládací jednotka ovládací panel
vylamovací jednotka vykládací jednotka ovládací panel
Technické parametry:
Model: WTNS-1300
WTNS-S1300
WTNS-1500
WTNS-S1500
WTNS-1700
WTNS-S1700
WTNS-1900
WTNS-1900
WTNS-2100
WTNS-S2100
Max.velikost archu 1000x1300 1100x1500 1200x1700 1300x1900 1500x2100
Min.velikost archu 500x650 550x750 600x850 650x950 750x1050
Max.velikost výseku 970x1270 1070x1470 1170x1670 1270x1870 1470x1050
Max.rychlost (arch/h) 3600/3300 3300/3000 3000/2700 2700/2400 2400/2100
Zpacovatelný materiál 1-10 mm, vlnitá lepenka B,A,AB,E-F mikrovlna
Příkon (kW) 10-25,5 13-30 13-30 19-36 22-44

Poznámka k typovým provedením:
WNTS základní stroj, bez nakladače, bez vylamování
WNTS – S základní stroj, bez vykladače, s jednočinným vylamováním
WNTS – SS základní stroj, bez vykladače, s dvojčinným vylamováním
WNTS – SSF základní stroj, s nakladačem, s dvojčinným vylamováním
WNTS – SSF …N základní stroj, s nakladačem, s dvojčinným vylamováním, Nonstop vykladač
(c) 2004-07, Atlanet.cz. Všechna práva vyhrazena.